Ostatni weekend września w Tuchowskim Seminarium


W ostatni weekend września w Tuchowskim Seminarium Redemptorystów zrobiło się gwarno i tłoczno. Kolejny już raz WSD Redemptorystów zaprosiło młodzież męską do siebie na Dni Otwarte. Tym razem wzięło w nich udział 74 chłopaków, głównie z południa Polski, ale tez z Białorusi.

Przez te dni poprowadził nas o. Ludwik Łabuda CSsR z Lubaszowej. W konferencjach i kazaniu mówił nam o odwadze i zaufaniu, jakie są konieczne, by usłyszeć, dobrze rozeznać i pójść za głosem Boga, który daje nam konkretne powołanie. Podczas Dni Otwartych, jak zawsze było wiele okazji, by spotkać „starych dobrych znajomych”, porozmawiać z braćmi klerykami, a także zawrzeć nowe znajomości. Po południu udało nam się rozegrać mecz towarzyski pomiędzy sobą (w dwóch kategoriach wiekowych) oraz z braćmi klerykami (którzy i tym razem nie dali za wygraną). Ci, którzy nie brali udziału w meczach udali się na wycieczkę „tuchowskim szlakiem przechadzkowym”, czyli trasą, jaką w czasie wolnym najczęściej przemierzają bracia klerycy. Wieczorem spotkaliśmy się w auli św. Klemensa, by zobaczyć krótki montaż z pozdrowieniami od braci kleryków, którzy są na zagranicznych praktykach (film możecie zobaczyć poniżej). Dzień zakończył się nawiedzeniem Cudownego Obrazu Matki Bożej i wspólną kompletą w bazylice.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczną obecność, duszpasterzom, którzy przyjechali ze swoją młodzieżą za zorganizowanie grup, a o. Ludwikowi za poprowadzenie nas przez te dni. Wspólnocie Tuchowskiego Domu dziękujemy za życzliwe przyjęcie i otwartość. Zapraszamy na kolejne spotkania z redemptorystami podczas ferii, terminy znajdziecie w zakładce REKOLEKCJE.

o. Witold Baran CSsR

o. Artur Prus CSsR

A tak swoje doświadczenie Dni Otwartych opisują sami uczestnicy...

To były moje pierwsze dni otwarte WSD, ale już wiem że nie ostatnie. Poznałem klasztor od wewnątrz, a także poznałem wielu nowych znajomych. Udało nam się też zagrać w piłkę nożną, oraz oglądaliśmy mecz w siatkówkę Polska-USA. Mam nadzieję że na następne dni otwarte też pojadę. Kuba

Czym był dla mnie ostatni weekend? W pewnym sensie zwykłe „rekolekcje”, ale był to czas niezwykły. Były to kolejne w moim życiu Dni Otwartych Drzwi WSD Redemptorystów. Które? Ciężko zliczyć. Za każdym razem mogę się dowiedzieć czegoś nowego o Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela. Czas spędzony na modlitwie, rozmowach z Ojcami Redemptorystami, czy klerykami zawsze wnosi do życia coś ciekawego. Z całego serca mogę polecić wszystkim młodym mężczyznom udział w takich spotkaniach. Filip


POZDROWIENIA ZE ŚWIATA CSSR:

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Duszpasterstwo Powołań

REDEMPTORYSTÓW

ul. Wysoka 1

33-170 Tuchów, Polska

  • facebook
  • YouTube - White Circle
  • Nasz instagram

Strona WSD

Redemptorystów

Strona Prowincjalna

Redemptorystów

Zespół Misyjny 

"Wschód"