Chcę zostać Redemptorystą...


28. czerwca, we wspomnienie Błogosławionych Męczenników Ukraińskich Redemptorystów zakończyły się w Lubaszowej rekolekcje powołaniowe dla maturzystów i kandydatów do Zgromadzenia. Wzięło w ich udział 10 chłopaków z różnych stron Polski. Rekolekcje te poprowadził o. Maciej Ziębiec CSsR, duszpasterz akademicki i misjonarz miłosierdzia z Torunia. Podczas konferencji i spotkań, o. Maciej zwracał nasze myśli przede wszystkim w stronę Chrystusa, który jest naszym Odkupicielem i który daje nam konkretne powołanie. Dzieląc się z nami świadectwem swojego powołania zaznaczył, że to właśnie Chrystus jest w tym wyborze najważniejszy i pokazał też, jak ważne miejsce zajmuje Maryja, która słuchała Słowa Bożego, rozważała Je i odpowiadała w każdej chwili swojego życia „fiat” na Boży głos.

Ważnym wydarzeniem, w którym mogliśmy uczestniczyć, był jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich o. Mariusza Chyrowskiego CSsR, przełożonego wspólnoty i Magistra Nowicjatu. Na koniec rekolekcji, o godzinie 14.00 miała miejsce komisja przyjęć do Zgromadzenia, na złożenie podań o przyjęcie zdecydowało się 6 spośród uczestników rekolekcji.


Dziękujemy o. Maciejowi, że poprowadził tych młodych ludzi podczas dni, w których dokonywały się bardzo ważne w ich życiu decyzje. Gratulujemy braciom, którzy poprosili o przyjęcie do Zgromadzenia i życzymy im Bożego błogosławieństwa i Opieki Maryi, Wychowawczyni Powołań. Wszystkim, którzy rozważają jeszcze tę drogę i chcieliby wstąpić w szeregi Redemptorystów, by głosić Obfite Odkupienie ludziom ubogim i opuszczonym życzymy ODWAGI! Pamiętamy o Was wszystkich w modlitwie i zapraszamy na rekolekcje powołaniowe. Jeśli ktoś chciałby się z nami skontaktować, to ZAPRASZAMY, zadzwoń lub napisz do nas.

o. Witold Baran CSsR

o. Artur Pruś CSsR

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Duszpasterstwo Powołań

REDEMPTORYSTÓW

ul. Wysoka 1

33-170 Tuchów, Polska

  • facebook
  • YouTube - White Circle
  • Nasz instagram

Strona WSD

Redemptorystów

Strona Prowincjalna

Redemptorystów

Zespół Misyjny 

"Wschód"