Redemptorystowski Mundial w Szczecinku


W czasie Mundialu w Rosji w Szczecinku odbył się nasz Międzynarodowy „Mały Mundial” o Puchar Prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Było niemniej pasjonująco i nie obyło się bez niespodzianek.

Turniej ministrantów w piłce nożnej, jak co roku, pod patronatem Centrum Duszpasterstwa Powołań i jednej z naszych parafii – tym razem parafii Ducha Świętego w Szczecinku, miał miejsce w przedostatni weekend czerwca, w dniach 16-17 czerwca 2018 r. W rozgrywkach wzięło udział w sumie 18 drużyn z różnych kategorii wiekowych, w tym jedna drużyna z Białorusi.

Nasze „małe mistrzostwa” rozpoczęliśmy od Eucharystii pod przewodnictwem o. Dariusza Paszyńskiego CSsR, wikariusza Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Po uroczystej Eucharystii udaliśmy się na pobliski stadion MOSiR, gdzie o godz. 10.00 oficjalnie rozpoczęły się rozgrywki. W młodszej kategorii Szkoły Podstawowej odbyły się dwa mecze, w starszej SP drużyny grały w dwóch grupach, z których do finałów doszły drużyny ze Szczecinka, Tuchowa i Głogowa. Gimnazjum i szkoła średnia grały w systemie „każdy z każdym”.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Szkoła Podstawowa, grupa młodsza: I miejsce – Szczecinek, II miejsce – Toruń; Szkoła Podstawowa, grupa starsza: I miejsce – Tuchów, II miejsce – Szczecinek, III miejsce – Głogów; Gimnazjum: I miejsce – Tuchów, II miejsce – Głogów, III miejsce – Gliwice; Szkoła ponadgimnazjalna: I miejsce – Warszawa, II miejsce – Elbląg, III miejsce – Szczecinek. Spośród graczy zostali też wybrani najlepsi strzelcy i bramkarze. Wszyscy dostali upominki i nagrody za udział w Turnieju, a pierwsze miejsca zostały nagrodzone pucharami.

Nasz „Mały Mundial” zakończyliśmy w niedzielę Mszą św. O godz. 9.00, na zakończenie której o. Tymoteusz Macioszek CSsR, jeden z naszych neoprezbiterów, udzielił wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego.

Dziękujemy organizatorom, szczególnie duszpasterzom ze Szczecinka i wszystkim, którzy przyjechali ze swoimi ministrantami, by wziąć udział w Turnieju. Za rok zapraszamy do Tuchowa!


o. Witold Baran CSsR, o. Artur Pruś CSsR

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Duszpasterstwo Powołań

REDEMPTORYSTÓW

ul. Wysoka 1

33-170 Tuchów, Polska

  • facebook
  • YouTube - White Circle
  • Nasz instagram

Strona WSD

Redemptorystów

Strona Prowincjalna

Redemptorystów

Zespół Misyjny 

"Wschód"