Pierwsze szczyty w Zakopanem zdobyte - I tura rekolekcji w Kościelisku za namiSierpień rozpoczęliśmy od rekolekcji w Kościelisku. 2.08 do naszego domu rekolekcyjno – wypoczynkowego San Clemente przyjechało 20 chłopaków, by spotkać się na rekolekcjach powołaniowych. Ten turnus możemy nazwać rekolekcjami międzynarodowymi, bo poza chłopakami z różnych okolic Polski: Tuchowa, Gliwic, Brzeska, Braniewa, byli również uczestnicy z Ukrainy i Holandii :)

Naszym przewodnikiem duchowym był o. Stanisław Paprocki CSsR – duszpasterz z Głogowa. W swoich konferencjach i kazaniach o. Stanisław dzielił się z nami swoim powołaniem i tym, jak Pan Bóg mówi do nas przez swoje Słowo. Uczył nas słuchać Bożego słowa i odczytywać znaki, jakie Pan Bóg daje nam w codzienności. Oprócz spotkań duchowych nie zabrakło też „czegoś dla ciała”: spotkań w sali wspólnej przy kawie, wyjść w góry i doliny :)


Opanowaliśmy nawet kuchnię i pod czujnym okiem Kamila przygotowywaliśmy wspólne posiłki. Co o tym czasie mówią sami uczestnicy? Przeczytajcie świadectwo Szymona: Czas spędzony z Redemptorystami jest pięknym czasem w którym mogłem bliżej spotkać się z Panem Bogiem i jednocześnie poznać dużo wspaniałych nowych osób. Na rekolekcje jeżdżę, kiedy tylko mam taką możliwość i nigdy nie mogę nazwać ich straconym czasem. Tak też było tym razem. Mogłem spojrzeć na życie i relację z Panem Bogiem od zupełnie innej strony. Cieszę się bardzo, że te rekolekcje są organizowane tak często, ponieważ dają mi możliwość nie tylko wspaniale wykorzystać mój czas, ale również odciąć się od codziennych problemów i skupić się tylko na modlitwie. Piękne Słowo Boże wygłoszone przez o. Stanisława dało dużo do myślenia oraz motywuje do istotnych zmian w życiu. Z rekolekcji wróciłem dużo spokojniejszy i dużo spraw nagle stało się mało istotnych.WIĘCEJ ZDJĘĆ

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Duszpasterstwo Powołań

REDEMPTORYSTÓW

ul. Wysoka 1

33-170 Tuchów, Polska

  • facebook
  • YouTube - White Circle
  • Nasz instagram

Strona WSD

Redemptorystów

Strona Prowincjalna

Redemptorystów

Zespół Misyjny 

"Wschód"