Pielgrzymka do miejsc redemptorystowskich w Polsce

March 17, 2017

 

W weekend poprzedzający wspomnienie św. Klemensa Hofbauera, redemptorysty, Duszpasterstwo Powołań Redemptorystów zorganizowało pielgrzymkę śladami polskich redemptorystów. W wyjeździe brało udział pięciu chłopaków należących do naszego Duszpasterstwa Powołaniowego. W piątek i sobotę odwiedziliśmy ważne miejsca związane z redemptorystami i św. Klemensem. Najpierw Piotrkowice, gdzie po wypędzeniu z Warszawy przebywała część redemptorystów, potem Toruń – tu uczestniczyliśmy w programie "Westerplatte Młodych" i audycji "Czas Wzrastania". Św. Klemens była inspiracją do tematów które tam podjęliśmy o marzeniach, wierze, zaufaniu i dążeniu do celu. W drodze powrotnej w sobotę byliśmy w Parafii Redemptorystów pw. św. Klemensa i modliliśmy się przy grobie sł. Bożego Bernarda Łubieńskiego CSsR, a potem gościliśmy w miejscu, gdzie pracował św. Klemens – kościele św. Benona. W czasie wolnym nie zabrakło też okazji by zwiedzić Toruń: WSKSiM, Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i starówkę, a w sobotę wieczorem Warszawę nocą. Dziękujemy współbraciom, którzy przyjęli nas w tych miejscach z wielką radością i otwartością i młodzieży z Duszpasterstwa Powołań za wspólny wyjazd. O tym, jak przeżyli ten czas opowiedzą poniżej jego uczestnicy :)

o. Artur Pruś CSsR

 

 

W ostatnich dniach przeżyliśmy pielgrzymkę śladami redemptorystów. Był to piękny czas refleksji ale i nauki. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele o misji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela i o działalności Redemptorystów zarówno w kraju jak i za granicą. Patronami naszej podróży byli Matka Boża Nieustającej Pomocy i święty Klemens. Głównym przystankiem był Toruń, skąd na całą Polskę rozchodzi się głos Radia Maryja i Telewizji Trwam. Mieliśmy okazję wystąpić w programie Westerplatte Młodych i Czasie Wzrastania, gdzie dzieliliśmy się naszym doświadczeniem i przeżyciami. Wstąpiliśmy także do dwóch kościołów w Warszawie, przy których posługują Redemptoryści, tam też zostało przybliżone nam życie i posługiwanie świętego Klemensa na ziemiach polskich. Dla mnie osobiście był to czas spotkania z Jezusem w drugim człowieku, a także refleksja nad własnym powołaniem.

Dawid z Tarnobrzega

 

 

 

Pielgrzymka śladami polskich redemptorystów okazała się doskonałą okazją do pogłębienia znajomości historii tego zgromadzenia. Uczestniczyliśmy w programie telewizyjnym, a także audycji radiowej. Hasło jakie nam towarzyszyło to: „marzyć wierzyć ufać” – nasuwa się tu wiele refleksji na temat naszej przyszłości, naszych planów i celów w życiu. Pielgrzymka ta nie była tylko czasem refleksji, ale tez czasem spotkania z drugim człowiekiem i rozmów na różne tematy, mogliśmy poznać nowych ludzi oraz zwiedzić Toruń i Warszawę, podążając śladami redemptorystów. Wyjazd ten pozwolił mi zastanowić się nad swoją przyszłością i odpocząć od szkolnej rutyny.

Grzesiek z Piątkowej

 

 

Byłem na wielu pielgrzymkach autokarowych, pieszych lecz jeszcze nigdy na żadnej z nich nie zaczerpnęłam takiej wiedzy oraz takiej radości jak na pielgrzymce do Torunia z redemptorystami. Nade wszystko doświadczyłem ogromnej gościnności oraz miłości życia we wspólnocie Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

Arek z Tarnobrzega

 

Pielgrzymka śladami Redemptorystów na polskich ziemiach była dla mnie wspaniałym przeżyciem. Mam tu na myśli nie tylko możliwość uczestnictwa w programie i audycji (jakkolwiek było to niezwykle cenne doświadczenie), ale przede wszystkim atmosferę pełną ciepła i modlitwy. Osobiście polecam każdemu, kto chce się przekonać, że wytrwałość w dążeniu do celu i nie zrażanie się przeciwnościami opłacają się –  tak jak w przypadku św. Klemensa, który towarzyszył nam w naszym pielgrzymowaniu.

Mateusz z Rzuchowej

 

 

Pielgrzymka była jak zwykle wspaniałym przeżyciem. To mój drugi raz, bardzo miło było znów odwiedzić te wspaniałe miejsca, począwszy od klasztoru w Piotrkowicach, poprzez Radio Maryja i Tv Trwam w Toruniu, a skończywszy na klasztorze w Warszawie i kościele Świętego Benona, gdzie Redemptoryści zaczęli wspaniałą pracę w Polsce. Bardzo cieszyły mnie te dni, to że mogłem spędzić je w gronie osób z którymi dobrze się rozumiem. Jestem wdzięczny Redemptorystom i serdecznie im dziękuję.

Dawid z Biesiadek

 

 

 WIĘCEJ ZDJĘĆ

Please reload

Featured Posts

Dołącz do naszej misji...

July 28, 2020

1/10
Please reload

Recent Posts

May 12, 2020